Elo 2770L skärm - 27"
Full HD 1920x1080 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | TFT |
| Pekskärm | Ja |
| Pekskärmsteknik | Projekterat kapacitivt system |
| Touch-teknik | Flerpunktsberöring |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 10 |
| Ljusstyrka (max) | 300 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 270 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 14 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Grafikupplösningar som stöds | 640 x 400, 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 500, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800, 1366 x 768, 1440 x 900 (WXGA+), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 82 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 50 - 75 hz |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Vit |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 2.0 |
| Typ av USB-port uppströms | USB Type-A, USB Typ B |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
| USB Touch port | Ja |
| Antal USB Touch-portar | 1 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal Displayportar | 1 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Nej |
| Höjdjustering | Nej |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| OSD-språk | Förenklad kinesiska, Traditionell kinesiska, Tyska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska, Japanska |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 18 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 19 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,16 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 16,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd (utan stativ) | 626,2 mm |
| Djup (utan stativ) | 372,8 mm |
| Höjd (utan stativ) | 43,8 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6,3 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 703 mm |
| Låddjup | 136 mm |
| Förpackningens höjd | 489 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 9,45 kg |