Elo 4363L skärm - LED-bakgrundsbelysning - 43" - 8ms
Full HD 1920x1080 vid 60Hz
Display
| Paneltyp | TFT |
| Skärm diagonal | 108 cm (42.5") |
| Skärmtyp | LED |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| HD-typ | Full HD |
| Pekskärm | Ja |
| Pekskärmsteknik | Projekterat kapacitivt system |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 40 |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 4000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,78 miljoner färger |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Skärmform | Platt |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 400 x 400 mm |
| Anti-glare skärm | Ja |
Prestanda
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| HDCP | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 1220 mm |
| Låddjup | 250 mm |
| Förpackningens höjd | 790 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 23,1 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, HDMI, USB, VGA |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
Egenskaper
| Monteringsbar på väggen | Ja |
Övrigt
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Bildstorlek horisontalt | 94,1 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 31,5 - 80 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 47 - 63 hz |
| Vikt (utan stativ) | 17,2 kg |
| Höjd (utan stativ) | 587,5 mm |
| Djup (utan stativ) | 66,4 mm |
| Bildstorlek vertikalt | 52,9 cm |
| Inbyggd kamera | Nej |