Elo 5054L skärm - LED-bakgrundsbelysning - 50" - 9.5ms
4K 3840x2160 vid 60Hz
Display
| Paneltyp | TFT-LCD |
| Skärm diagonal | 127 cm (50") |
| Skärmtyp | LED |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Pekskärm | Ja |
| Pekskärmsteknik | Infraröd |
| Flerpunktsberöring | Ja |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 20 |
| Svarstid (medel) | 9,5 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 4000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Aktiv skärmyta (B x H) | 1095,8 x 616,4 mm |
| Antal displayer | 1 |
| Horisontellt sökområde | 30 - 135 kHz |
| Vertikalt sökområde | 24 - 64 hz |
Anslutningar
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal HDMI-ingångar | 2 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| USB-port | Ja |
| USB-anslutning | Micro-USB, USB Type-A, USB Type-C |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 16 W |
Design
| Produktdesign | Interaktiv plattskärm |
| Produktens färg | Svart |
| Skärmform | Platt |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100,400 x 400 mm |
| Monteringssätt | Vägg |
Prestanda
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Drifttid (timmar/dagar) | 24/7 |
| HDCP | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 99 W |
| Strömförbrukning i väntläge | 1,8 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,28 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 75 kWh |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Skärmbredd | 1161,1 mm |
| Visa djupet | 63,4 mm |
| Visa höjd | 681,7 mm |
| Visa vikt | 24,4 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 1310 mm |
| Låddjup | 187 mm |
| Förpackningens höjd | 940 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 30,9 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | Energiljus, USB typ C till USB typ C |
| Lutningsjustering | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
Sensorer
| Ljussensor | Ja |
Egenskaper
| Monteringsbar på väggen | Ja |
Övrigt
| Bildförhållande | 16:9 |