Produktnummer: DK-1P16-A-050-BL
EAN: 4016032487791
Artikelnummer: F24717761
Digitus EV-laddningsstation
Digitus EV-laddningsstation
Tillverkare: Digitus
EAN: 4016032487791
Artikelnummer: F24717761
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(2.160,80 exkl. moms)
(2.160,80 exkl. moms)
Tillverkare: Digitus
Laddare för elbilar - Effektiv laddning vid ditt eget hem!
Njut av snabb och effektiv laddning: Med vår Laddare från Digitus slipper du vänta länge på att din elbil ska bli fulladdad. Med en imponerande laddningskapacitet på upp till 7,4 kW kan du räkna med snabba och effektiva laddningstider. Nu kan du vara säker på att din elbil alltid är redo för äventyr!
Egenskaper
Kabelfärg Svart
Anslutning 1 Typ 2
Anslutning 2 Schuko
Anslutning 1, formfaktor Rak
Anslutning 2, formfaktor Vinklad
Internationellt skydd (IP) kod IP55
Klingskydd Ja
Strömtillförsel
Antal faser Ja
Maximal drifteffekt (enfas) 3,7 kW
Maximal driftström per fas 16 A
Driftspänning 230 V
Vikt & dimension
Kabellängd 5 m
Miljökrav
Temperatur vid drift -20 - 50 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 95%
Förpackning
Bruksanvisning Ja
Förpackningstyp Låda
Förpackningens bredd 330 mm
Låddjup 360 mm
Förpackningens höjd 100 mm