Produktnummer: TA-UC-A2QC36-CAR-01
EAN: 8716309129657
Artikelnummer: F24942330
Gembird strömadapter för bil
Gembird strömadapter för bil
Tillverkare: Gembird
EAN: 8716309129657
Artikelnummer: F24942330
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(356,80 exkl. moms)
(356,80 exkl. moms)
Tillverkare: Gembird
Med GEMBIRD 2-port USB-bilhastighetsladdare QC3.0 36W i svart kan du ladda upp till två enheter samtidigt i din bil.
Med en utmatning på 36W kan du vara säker på att dina smartphones, surfplattor och andra enheter snabbt och smidigt laddas upp med maximal effektivitet.
Slipp långa väntetider för att få dina enheter fulladdade - med GEMBIRD 2-port USB-bilhastighetsladdare QC3.0 36W i svart är du alltid redo att gå.
Prestanda
Laddare kompatibilitet Mobiltelefon, Smartphone
Strömkälla av typen Cigarr tändare
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar 2
Snabb laddning Ja
Snabbladdningsteknik Quick Charge 3.0
Antal samtidigt anslutna enheter (max) 2
Typ av laddare Automatisk
Effekt skyddsfunktioner Överspänning, Överspänning, Kortslutning
Design
Produktens färg Svart
Strömtillförsel
Spänning 12 - 24 V
Maximal styrka 36 W
Port 1, uteffekt 18 W
Port 2, uteffekt 18 W
Strömstyrka ut (5V) 3 A
Strömstyrka ut (9V) 2 A
Strömstyrka ut (12V) 1.5 A
Vikt & dimension
Vikt 42 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 80 mm
Låddjup 50 mm
Förpackningens höjd 120 mm