Produktnummer: TA-UC-2A12-01
EAN: 8716309129541
Artikelnummer: F24942336
Gembird strømforsyningsadapter
Gembird strømforsyningsadapter
Tillverkare: Gembird
Produktnummer: TA-UC-2A12-01
EAN: 8716309129541
Artikelnummer: F24942336
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(356,80 exkl. moms)
(356,80 exkl. moms)
Tillverkare: Gembird
Produktnummer: TA-UC-2A12-01
Få en snabb och effektiv laddning var som helst med den nya GEMBIRD 2-port universal USB-laddaren i elegant vitt utförande. Med en imponerande strömstyrka på 2.4A per port kan du snabbt ladda upp till två enheter samtidigt, vilket gör den perfekt för både hemmet och resan.
Prestanda
Laddare kompatibilitet Smartphone, Smartwatch, Surfplatta
Strömkälla av typen AC
Antal USB 2.0 anslutningar 2
Antal samtidigt anslutna enheter (max) 2
Typ av laddare inomhus
Antal utgångar 2 utgångar
Funktionsprincip Kontakt
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 12 W
Effekt skyddsfunktioner Överbelastning, Kortslutning
Design
Produktens färg Vit
Strömtillförsel
Spänning 100 - 240 V
Ingångsfrekvens 50/60 hz
Ingående ström 0.3 A
Maximal styrka 24 W
Utspänning (max) 5 V
AC-adapter, effektförlust 24 W
AC-adapter, maxbelastning 2.4 A
Port 1, uteffekt 12 W
Port 2, uteffekt 12 W
Strömstyrka ut (5V) 2.4 A
Utgångsström, port 1 2.4 A
Utgångsström, port 2 2.4 A
Uteffekt 12 W
Vikt & dimension
Vikt 71 g
Förpackning
Förpackningens bredd 80 mm
Låddjup 120 mm
Förpackningens höjd 45 mm