Lenovo ThinkPad 230W Slim AC Adapter (Slim-tip)
strömadapter - 230 Watt
| Typ av enhet | Strömadapter - extern |
| Färg | Svart |
| Lokalisering | Danmark |
| Inspänning | AC 90-265 V |
| Erforderlig frekvens | 50/60 Hz |
| Inmatningsanslutningar | Power IEC 60320 C13 |
| Utspänning | 20 V |
| Max elektrisk ström | 6.75 A |
| Effektkapacitet | 230 Watt |
| Medföljande kablar | Strömkabel 1.8 m |
| Standarder som följs | BSMI, cUL, GS, NOM, CB, CCC, PSB, FCC, IRAM, SII, KCC, PSE Mark, ICES, MEPS, KC, KUCAS, SONCAP, CECP, INSM, EAC, ISC, RCM, BIS, GEMS, NRCAN, SIRIM, NRCS, Morocco |
| Service och support | Begränsad garanti - 1 år |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 8 - 80% |
| Bredd | 16.9 cm |
| Djup | 8.7 cm |
| Höjd | 2.54 cm |
| Vikt | 601 g |
| Emballagets bredd | 23.8 cm |
| Emballagets djup | 14.4 cm |
| Emballagets höjd | 5.4 cm |
| Emballagets vikt | 950 g |
| Designat för | Lenovo ThinkBook 14 G2 ITL 20VD ¦ Lenovo ThinkPad P1 Gen 4 20Y3, 20Y4 ¦ Lenovo ThinkPad P1 Gen 5 21DC ¦ Lenovo ThinkPad P15 Gen 1 20ST, 20SU ¦ Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 20YQ, 20YR ¦ Lenovo ThinkPad P15v Gen 2 21A9, 21AA ¦ Lenovo ThinkPad P15v Gen 3 21D8, 21D9 ¦ Lenovo ThinkPad P17 Gen 1 20SN, 20SQ ¦ Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 20YU, 20YV ¦ Lenovo ThinkPad P53 20QN (230 Watt), 20QQ (230 Watt) ¦ Lenovo ThinkPad P73 20QR (230 Watt), 20QS (230 Watt) ¦ Lenovo ThinkPad T15g Gen 1 20UR, 20US ¦ Lenovo ThinkPad T15g Gen 2 20YS, 20YT ¦ Lenovo ThinkPad T15p Gen 1 20TM, 20TN ¦ Lenovo ThinkPad T15p Gen 2 21A8 ¦ Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 3 20TK, 20TL ¦ Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 4 20Y5, 20Y6 ¦ Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5 21DE |