Apple Magic Mouse
mus - Bluetooth
Mus
| Ändamål | Kontor |
| Gränssnitt | Trådlös RF + Bluetooth |
| Typ av knappar | Pekknappar |
| Scroll-typ | Röra |
Design
| Formfaktor | Ambidextrous |
| Produktens färg | Vit |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
Strömtillförsel
| Strömkälla | Batterier |
| Typ av laddningsport | Lightning |
| Uppladdningsbara | Ja |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Laddningseffekt som krävs (min) | 2,5 W; 7,5 W |
| USB-strömleverans | Nej |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
Systemkrav
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | iPadOS |
Vikt & dimension
| Bredd | 57,1 mm |
| Djup | 113,5 mm |
| Höjd | 21,6 mm |
| Vikt | 99 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Nej |
Övrigt
| Kompatibilitet | iPad mini (6th gen.) iPad (9th generation) iPad Pro 12.9-inch (5th gen.) iPad Pro 12.9-inch (4th gen.) iPad Pro 12.9-inch (3rd gen.) iPad Pro 12.9-inch (2nd gen.) iPad Pro 12.9-inch (1st gen.) iPad Pro 11-inch (3rd gen.) iPad Pro 11-inch (2nd gen.) iPad Pro 11-inch (1st gen.) iPad Pro 10.5-inch iPad Pro 9.7-inch iPad Air (4th gen.) iPad Air (3rd gen.) iPad Air 2 iPad (8th gen.) iPad (7th gen.) iPad (6th gen.) iPad (5th gen.) iPad mini (5th gen.) iPad mini 4 MacBook Air (M1, 2020) MacBook Air (Retina, 13-inch, 2020) MacBook Air (Retina, 13-inch, 2018 - 2019) MacBook Air (13-inch, 2015 - 2017) MacBook Air (11-inch, 2015) MacBook Pro (13-inch, M1, 2020) MacBook Pro (13-inch, 2020) MacBook Pro (13-inch, 2016 - 2019) MacBook Pro (Retina, 13-inch, 2012 - 2015) MacBook Pro (16-inch, 2019) MacBook Pro (15-inch, 2016 - 2019) MacBook Pro (Retina, 15‑inch, 2012 ‑ 2015) MacBook (Retina, 12-inch, 2015 - 2017) iMac (24-inch, M1, 2021) iMac (Retina 4K, 21.5-inch, 2019) iMac (Retina 4K, 21.5-inch, 2017) iMac (Retina 4K, 21.5-inch, 2015) iMac (Retina 5K, 27-inch, 2019 - 2020) iMac (Retina 5K, 27-inch, 2017) iMac (Retina 5K, 27-inch, 2014 - 2015) iMac Pro (2017) Mac mini (M1, 2020) Mac mini (2018) Mac mini (2014) Mac Pro (2019) Mac Pro (2013) |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716070 |