Logitech M235
2nd Generation - mus - 2.4 GHz - rød
Mus
| Ändamål | Kontor |
| Gränssnitt | RF Trådlös |
| Rörelsedetektor-teknik | Optisk |
| Rörelseupplösning | 1000 DPI |
| Typ av knappar | Tryckbara knappar |
| Scroll-typ | Hjul |
| Skrollhjul | Ja |
| Antal knappar | 3 |
| Rekommenderad användning | Bärbar dator |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
Design
| Formfaktor | Ambidextrous |
| Produktens färg | Röd |
| LED-indikatorer | Nej |
Ergonomi
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Strömtillförsel
| Antal batterier | Ja |
| Batterityp | AA |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 148 mm |
| Låddjup | 221 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 173 g |
| Förpackningens höjd | 91 mm |
Förpackningens innehåll
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Mottagartyp | Nanomottagare |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716070 |
| Ytterförpackningens bredd | 116 mm |
| Ytterförpackningens längd | 465 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 278 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2,05 kg |
Övrigt
| USB | Ja |
| Kompatibla operativsystem | Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X 10.5, Linux Kernel 2.6+ |