Logitech MX Master 2S
mus - 2.4 GHz, Bluetooth - grafit
Mus
| Ändamål | Kontor |
| Gränssnitt | Trådlös RF + Bluetooth |
| Rörelsedetektor-teknik | laser |
| Rörelseupplösning | 4000 DPI |
| Typ av knappar | Tryckbara knappar |
| Scroll-typ | Hjul |
| Antal knappar | 7 |
| Anpassningsbar rörelseupplösning | Ja |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Design
| Formfaktor | högerhand |
| Ergonomisk design | Ja |
| Produktens färg | grafit |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
Strömtillförsel
| Strömkälla | Batterier |
| Typ av laddningsport | Micro-USB Type-B |
| Uppladdningsbara | Ja |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 500 mAh |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | iPadOS |
Vikt & dimension
| Bredd | 85,7 mm |
| Djup | 126 mm |
| Höjd | 48,4 mm |
| Vikt | 145 g |
| Mottagare, bredd | 1,44 cm |
| Mottagare, djup | 6,6 mm |
| Mottagare, höjd | 1,84 cm |
| Mottagarvikt | 2 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Kabel inkluderad | Micro-USB |
| Förpackningens bredd | 54 mm |
| Låddjup | 112 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 248,3 g |
| Förpackningens höjd | 155 mm |
Förpackningens innehåll
| Mottagare medföljer | Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Mottagartyp | Nanomottagare |
| Unifying-mottagare | Ja |
Batteri
| Batterikapacitet (wattimmar) | 1,85 wh |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716070 |
| Ytterförpackningens bredd | 118 mm |
| Ytterförpackningens längd | 222 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 168 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 1,08 kg |