TALLY Dascom 2810 A3, 24-nåls, 6+1, max 800 Z./s. → TALLY Dascom 2810 A3, 24-nåls, 6+1, max 800 rader/min.
Utskriftshastighet
| Maximal upplösning | 360 x 360 DPI |
| Maximal utskriftsbredd (kolumner) | 136 |
| Maximal utskriftshastighet | 800 cps |
| Maximal utskriftshastighet (utkast) | 667 cps |
| Maximal utskriftshastighet (NLQ) | 222 cps |
| Maximalt antal kopior | 6 kopior |
| Bitmappsteckensnitt | Courier, Draft, HS Draft, OCR-A, OCR-B, Prestige, Roman, Sans Serif, Script |
| Antal tecken | 136 |
Egenskaper
| Produktens färg | Svart |
| Språk för sidbeskrivning | Epson ESC/P2, IBM ProPrinter XL24E |
Anslutningar
| Standardgränssnitt | Ethernet, USB 2.0 |
| Valfri anslutning | Parallel, Seriell (RS-232) |
Varaktighet
| Skrivarhuvud | 24-pin |
| Utskriftsriktning | Dubbelriktad |
| Livslängd på skrivarhuvudet | 750 miljoner tecken |
| Bandlivslängd | 20 miljoner tecken |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 20000 h |
| Driftcykel per månad | 50000 sidor per månad |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 75 W |
| AC-inspänning | 100-230 V |
| Förbrukning (ekonomiläge) | 2 W |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 35 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 15 - 75% |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012 R2 x64, Windows Server 2012 x64, Windows Server 2016, Windows Server 2016 x64, Windows Server 2019 |
Vikt & dimension
| Bredd | 624 mm |
| Djup | 432 mm |
| Höjd | 280 mm |
| Vikt | 19 kg |