Garmin Lily 2 Active
lunar gold anodiseret aluminium - smart ur med bånd - knogle
Display
| Skärmstorlek (HxB) | 25,4 x 21,3 mm |
| Färgdisplay | Nej |
| Skärmtyp | Digital |
| Upplösning | 240 x 201 pixlar |
| Pekskärm | Ja |
| Klockglas typ | Corning Gorilla Glass 3 |
Prestanda
| FM-radio | Nej |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| bandmaterial | Silikon |
| Linsmaterial | Glas |
| Armbandsstorlek | En storlek |
| Form | Rund |
| Handledsmått | 110 - 175 mm |
| Positionering på marknaden | Sportklocka |
| Boettens storlek | 38 mm |
| Föreslagen målgrupp | Honkoppling |
| Designad för barn | Nej |
| Boettfärg | Beige |
| Boettmaterial | Gjuten aluminium |
| Band färg | Beige |
| Färgnamn | Lunar Gold |
| Namn på armbandets färg | Lunar Gold |
| Förslutningstyp | Bygelspänne till klockarmbandˌ med enkel låshake |
| Skyddsfunktioner | Vattentät |
| Vattentålig upp till | 5 ATM |
| Vattentät upp till | 50 m |
Egenskaper
| Pulsmätare | Ja |
| Kontaktsensorer för hjärtfrekvens | Ja |
| Typ av pulsmätare | Optisk |
| Sensor för mätning av syresättningen i blodet | Ja |
| Distansmätning | Ja |
| Antal trappsteg | Ja |
| Kaloriförbränning | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Aktivitetsspårare | Ja |
| Sömnkvalitet | Ja |
| Stresskontrollfunktion | Ja |
| Väckarklocka | Ja |
| Kalender | Ja |
| Stoppur | Ja |
| Timer | Ja |
| Smarta aviseringar | Ja |
| Elektronisk kompass | Ja |
| Ljussensor | Ja |
| Avancerad träning | Ja |
| Pulsbaserad kalori beräkning | Ja |
| Intervallträning | Ja |
| Väderprognos | Ja |
| Rekommenderad aktivitet | Andningsarbete, Dans, Elliptisk, Fysisk träning, Golf, HIIT, Pilates, Rowing, Löpning, Skidåkning, Snowboardåkning, Simning, Tennis, Gång, Yoga |
| Musikkontroll | Ja |
| Hitta min telefon-funktion | Ja |
Nätverk
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
| Klar för ANT+ | Ja |
| GPS | Ja |
| BeiDou | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
Anslutningar
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
Strömtillförsel
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Batteritid | 9 dagar |
| Trådlös laddning | Ja |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | CE, UKCA |
Vikt & dimension
| Bredd | 38 mm |
| Djup | 38 mm |
| Tjocklek | 1,1 cm |
| Vikt | 29 g |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |