Smartwatch Denver SWC-338BU niebieski
Display
| Skärm diagonal | 3,51 cm (1.38") |
| Skärmtyp | TFT; Digital |
| Upplösning | 240 x 240 pixlar |
| Pekskärm | Ja |
Design
| Form | Rund |
| Positionering på marknaden | Smartwatch |
| Boettens storlek | 44.6 mm |
| Spännets färg | Blå |
| Boettfärg | Blå |
| Boettmaterial | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS), Zinklegering |
| Band färg | Blå |
| Skyddsfunktioner | Stänkskyddad, Vattentät |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP67 |
Prestanda
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Egenskaper
| Pulsmätare | Ja |
| Inbyggd stegräknare | Ja |
| Multisportläge | Ja |
| Samtalsaviseringar | Ja |
| SMS-aviseringar | Ja |
| Virtuell assistent | Google Assistant & Apple Siri |
| Klockläge | 12 timmar/24 timmar |
Nätverk
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
Anslutningar
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Strömtillförsel
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Batteritid | 4 dagar |
| Stand-by tid | 288 h |
Batteri
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 210 mAh |
Förpackning
| Förpackningstyp | Upphängbar förpackning |
