Garmin vívosmart 5 aktivitetspårare med band
svart
Display
| Skärmstorlek (HxB) | 10,5 x 18,5 mm |
| Färgdisplay | Nej |
| Always-on display | Ja |
| Skärmtyp | OLED; Digital |
| Upplösning | 88 x 154 pixlar |
| Pekskärm | Ja |
Prestanda
| FM-radio | Nej |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| bandmaterial | Silikon |
| Linsmaterial | Plast |
| Armbandsstorlek | S/M |
| Handledsmått | 19,5 - 217 mm |
| Form | Rektangulär |
| Längd, bärrem | 18,8 cm |
| Positionering på marknaden | Sportklocka |
| Minimilängd för bärrem | 12,2 cm |
| Maxlängd för bärrem | 21,7 cm |
| Föreslagen målgrupp | Unisex |
| Designad för barn | Nej |
| Boettfärg | Svart |
| Boettmaterial | Akryl, Polykarbonat |
| Band färg | Svart |
| Färgnamn | Black |
| Namn på armbandets färg | Black |
| Vattentät | Ja |
| Skyddsfunktioner | Stöttålig, Vibrationssäker, Vattentålig, Vattentät |
| Vattentålig upp till | 5 ATM |
Egenskaper
| Pulsmätare | Ja |
| Kontaktsensorer för hjärtfrekvens | Ja |
| Typ av pulsmätare | Optisk |
| Pulsmätning | Automatisk |
| Sensor för mätning av syresättningen i blodet | Ja |
| Distansmätning | Ja |
| Inbyggd stegräknare | Ja |
| Kaloriförbränning | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Aktivitetsspårare | Ja |
| Sömnkvalitet | Ja |
| Vibrationsmotor | Ja |
| SMS | Ja |
| Samtalsaviseringar | Ja |
| Väckarklocka | Ja |
| Klockläge | 12 timmar/24 timmar |
| Kalender | Ja |
| Stoppur | Ja |
| Tid / distans varning | Ja |
| Avancerad träning | Ja |
| Hitta min telefon-funktion | Ja |
| Automatisk paus | Ja |
| Timer | Ja |
| Aktiva minuter | Ja |
| Aktivitetsövervakning | Ja |
| Överföring av pulsmätdata | Bluetooth/ANT+ |
| Hörbart larm | Ja |
| Information om sol och måne | Ja |
| Träningsprogrammets varaktighet | 7 dagar |
| Smarta aviseringar | Ja |
| Spårning av workout | Ja |
| Barometer | Ja |
| Vibrerande väckarklocka | Ja |
Nätverk
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
| GPS | Ja |
Anslutningar
| Bluetooth | Ja |
| USB-port | Nej |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
Strömtillförsel
| Batteritid | 7 dagar |
| Batterikapacitet (max) | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 62 mm |
| Låddjup | 69 mm |
| Förpackningens höjd | 141 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 106 g |
