Xiaomi Redmi Watch 5 Active Czarny
Display
| Skärm diagonal | 5,08 cm (2") |
| Ljusstyrka | 500 cd/m² |
| Pixeltäthet | 250 ppi |
| Skärmtyp | LCD; Digital |
| Upplösning | 320 x 385 pixlar |
| Pekskärm | Ja |
Prestanda
| Mobila operativsystem som stöds | Android 10, Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 13.0, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 8.1, Android 9.0, iOS 12, iOS 13, iOS 13.4, iOS 14, iOS 14.5, iOS 15, iOS 16 |
| Minneskapacitet | 30 poster |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Inbyggda högtalare | Ja |
Design
| bandmaterial | Termoplastisk polyuretan (TPU) |
| Form | Rektangulär |
| Positionering på marknaden | Smartwatch |
| Minimilängd för bärrem | 13,5 cm |
| Maxlängd för bärrem | 20,5 cm |
| Boettens storlek | 49.1 mm |
| Boettfärg | Svart |
| Band färg | Svart |
| Internationellt skydd (IP) kod | IPX8 |
| Vattentålig upp till | 5 ATM |
Egenskaper
| Pulsmätare | Ja |
| Sensor för mätning av syresättningen i blodet | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Sömnkvalitet | Ja |
| SOS-alarmeringsfunktion | Ja |
| Samtalsaviseringar | Ja |
Anslutningar
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Strömtillförsel
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Batterikapacitet | 470 mAh |
| Batteritid | 18 dagar |
Vikt & dimension
| Bredd | 40,4 mm |
| Djup | 49,1 mm |
| Tjocklek | 1,14 cm |
| Vikt | 42,2 g |