j5create JVU368-N
konferenskamera - TAA-kompatibel
Prestanda
| Megapixel | 5 MP |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| 3D kompatibilitet | Nej |
| Kamera av HD-typ | Full HD |
| Ansiktsigenkänning | Ja |
| Zoomkapacitet | Ja |
| Ansiktsspårning | Ja |
Design
| Gränssnitt | USB |
| Produktens färg | Vit |
| Monteringssätt | Stånd |
| Inbyggd blixt | Nej |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Miljökrav
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 90% |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 90% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 93,5 mm |
| Djup | 61,7 mm |
| Höjd | 179,1 mm |
| Vikt | 400 g |
Förpackning
| Antal | 1 |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens bredd | 163 mm |
| Låddjup | 228 mm |
| Förpackningens höjd | 103,1 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 675,8 g |
Förpackningens innehåll
| Innehåll i lådan | 1 - JVU368 360° AI-Powered Webcam with Speakerphone 1 - Remote Control (JVURC1) 2 - AAA Batteries (Attached on the packaging) 1 - Detachable Travel Case 1 - Quick Installation Guide (QIG) |
Systemkrav
| Rekommenderade system krav | If connected to a USB™ 2.0 speaker performance may be limited, we strongly recommend plugging the USB-C® / USB™ Type-A connector to a USB™ 3.0 port Compliant with USB™ 3.0, 900mA UVC 1.1 & UAC 1.0 support Windows® 11/ 10 macOS® 10.14.11 or later with UVC support Chrome OS™ with UVC support Linux® (Special configuration required) |
Mikrofon
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Mikrofon, riktning | Rundtagande |