Kingston FURY Beast - 64GB:2x32GB - DDR5 RAM - 3000MHz
DIMM 288-pin - On-die ECC - CL30
Egenskaper
| Buffrad minnestyp | Unregistered (unbuffered) |
| On-Die ECC | Ja |
| CAS-latens | 30 |
| Internminne | 64 GB |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 2 x 32 GB |
| Typ av internminne | DDR5 |
| Dataöverföringshastighet | 6000 MT/s |
| Komponent för | PC |
| Minnets formfaktor | 288-pin DIMM |
| ECC | Nej |
| Minnesspänning | 1.35 V |
| AMD EXPO (Extended Profiles for Overclocking), version | 1.0 |
| AMD EXPO (Extended Profiles for Overclocking) | Ja |
| SPD-profil | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Ursprungsland | Kina, Taiwan |
| Kylning typ | Kylfläns |
| Blyöverdrag | Guld |
| Bakgrundsbelysning | Nej |
| JEDEC-standard | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 85 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -55 - 100 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 6,62 mm |
| Djup | 133,3 mm |
| Höjd | 34,9 mm |
| Vikt | 69,18 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 95,2 mm |
| Låddjup | 14 mm |
| Förpackningens höjd | 171,4 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 101,72 g |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 203,2 mm |
| Ytterförpackningens längd | 311,1 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 101,6 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2,75 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 25 styck |