SHOKZ OpenDots Grey
Prestanda
| Produkttyp | Headset |
| Bärstil | Öronklämma |
| Rekommenderad användning | Samtal/musik/sport/vardag |
| Headset-typ | Binaural |
| Produktens färg | Grå |
| Kontrolltyp | Röra |
| Skyddsfunktioner | Svettåliga |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP54 |
| Material, hölje | Plast |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Täckning, trådlös router | 10 m |
Hörlurar
| Intraural hörlurar, typ | Hörluror |
| Typ av örondel | Intraaural |
| Hörlurarnas frekvens | 100 - 20000 hz |
| Hörlurarkänslighet | 97,5 dB |
Mikrofon
| Mikrofontyp | Inbyggd |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -38 dB |
Batteri
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Uppspelningstid | 10 h |
| Kontinuerlig uppspelningstid för ljud (med laddningsfodral) | 40 h |
| Samtalstid (med laddningsfodral) | 40 h |
| Samtalstid | 10 h |
| Snabb laddning | Ja |
Vikt & dimension
| Vikt | 52 g |
| Vikt vänster öronsnäcka | 6,5 g |
| Vikt höger öronsnäcka | 6,5 g |
| Laddare | 39 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 95 mm |
| Låddjup | 80 mm |
| Förpackningens höjd | 48 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 102 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Laddningsfodral | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |