LG UltraGear 27GS95QX-B skärm - 27" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium - 0,03ms
QHD 2560x1440 vid 240Hz
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27GS95QX-B
EAN: 8806096173657
Artikelnummer: F24922867
LG UltraGear 27GS95QX-B skärm &#45 27" &#45 NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium &#45 0,03ms
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27GS95QX-B
EAN: 8806096173657
Artikelnummer: F24922867
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(8.968,00 exkl. moms)
(8.968,00 exkl. moms)
Produktnummer: 27GS95QX-B
Dess snabba uppdateringsfrekvens på 144 Hz och 1 ms svarstid garanterar en jämn och responsiv spelupplevelse utan fördröjning. Oavsett om du gillar actionspel, racing eller strategispel kommer denna skärm att ge dig en konkurrensfördel med dess ultrasmidiga prestanda.
Display
Skärm diagonal 26.5"
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Quad HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp OLED
Paneltyp OLED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 275 cd/m²
Svarstid (medel) 0.03 ms
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1500000:1
Max uppdateringsfrekvens 240 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,07 miljarder färger
Diagonal skärmstorlek 67.3 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10)
DCI-P3-täckning 98.5%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
Typ av NVIDIA G-SYNC G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium Pro
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
Antal portar uppströms Ja
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Produktvikt (oz) Nej
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 110 mm
Svängarm Ja
Svängbara Ja
Hållare -10 - 10°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 15°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 25 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 28 kWh
Strömförbrukning i vänteläge 0.5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0.3 W
AC-inspänning 220 - 240 V
Energieffektivitetsskalning A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 604.4 mm
Djup (med stativ) 258 mm
Höjd (med stativ) 464.4 mm
Vikt (med stativ) 7.35 kg
Bredd (utan stativ) 604.4 mm
Djup (utan stativ) 45.3 mm
Höjd (utan stativ) 350.6 mm
Vikt (utan stativ) 5.05 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 808 mm
Låddjup 532 mm
Förpackningens höjd 181 mm