Samsung Odyssey G3 S27AG322NU skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - AMD FreeSync Premium - VA - 1ms
Full HD 1920x1080 vid 165Hz
Datablad
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Skärmform | Platt |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 165 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildstorlek vertikalt | 59,7 cm |
| Bildstorlek diagonalt | 33,6 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 68 cm |
| Färgomfång | 72% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Spelläge | Ja |
Multimedia
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 12 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -2 - 92° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -5 - 20° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -15 - 15° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 19 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 19 W |
| Strömförbrukning (max) | 35 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 929208 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 618,2 mm |
| Djup (med stativ) | 234,2 mm |
| Höjd (med stativ) | 520,6 mm |
| Vikt (med stativ) | 4,8 kg |
| Bredd (utan stativ) | 618,2 mm |
| Djup (utan stativ) | 92,4 mm |
| Höjd (utan stativ) | 376,9 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,3 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 704 mm |
| Låddjup | 464 mm |
| Förpackningens höjd | 218 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 7,2 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | HDMI |