Produktnummer: KF548S38IB-16
EAN: 0740617326154
Artikelnummer: F22243955
Kingston FURY Impact &#45 16GB &#45 DDR5 RAM &#45 4800MHz
Tillverkare: Kingston
Produktnummer: KF548S38IB-16
EAN: 0740617326154
Artikelnummer: F22243955
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(2.584,00 exkl. moms)
(2.584,00 exkl. moms)
Tillverkare: Kingston
Produktnummer: KF548S38IB-16
Kingston FURY Impact: Höghastighetsminne för ditt nästa vågspel
Sätt igång ditt spel med Kingston Fury Impact DDR5-modul med utmärkt hastighet och tillförlitlighet som är utformad för att förbättra din prestanda. Med sin avancerade teknik kan du förvänta dig en förbättrad hastighet utan krångel och överklocka sömlöst till en 4800 MHz hastighet.
Köp en Kingston Fury Impact DDR5-modul idag för ett bättre spel
Egenskaper
On-Die ECC Ja
CAS-latens 40
Internminne 16 GB
Minneslayout (moduler x storlek) 1 x 16 GB
Typ av internminne DDR5
Dataöverföringshastighet 4800 MT/s
Komponent för Bärbar dator
Minnets formfaktor 262-pin SO-DIMM
ECC Nej
Buffrad minnestyp Unregistered (unbuffered)
Minne rankning Ja
Minnesspänning 1.1 V
Modulkonfiguration 2048M x 64
Radcykeltid (tRC) 48 ns
Återskrivningsradcykeltid (tRFC) 295 ns
Aktiv radtid (tRAS) 29,12 ns
Intel Extreme Memory Profile (XMP) Ja
Intels minnesprofil Extreme Memory Profile (XMP) version 3.0
Programmeringsspänning (VPP) 1,8 V
SPD-profil Ja
Kylning typ Kylfläns
Blyöverdrag Guld
JEDEC-standard Ja
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 85 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -55 - 100 ° C
Vikt & dimension
Bredd 3,8 mm
Djup 69,6 mm
Höjd 30 mm
Vikt 8,4 g
Förpackning
Förpackningens bredd 57,1 mm
Låddjup 14 mm
Förpackningens höjd 171,4 mm
Vikt inkl. förpackning 26,72 g
Logistikdata
Produkter per ytterförpackning 25 styck
Ytterförpackningens bredd 196,8 mm
Ytterförpackningens längd 311,1 mm
Ytterförpackningens höjd 61 mm