Produktnummer: KF548S38IB-8
EAN: 0740617326178
Artikelnummer: F22243961
Kingston FURY Impact &#45 8GB &#45 DDR5 RAM &#45 4800MHz
Tillverkare: Kingston
Produktnummer: KF548S38IB-8
EAN: 0740617326178
Artikelnummer: F22243961
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(1.606,40 exkl. moms)
(1.606,40 exkl. moms)
Tillverkare: Kingston
Produktnummer: KF548S38IB-8
Uppgradera din dator med Kingston FURY Impact DDR5 - 8 GB
Kingston FURY Impact DDR5-modul är en kraftfull uppgradering av din dator. Med en kapacitet på 8 GB kommer din dator att ha mer utrymme för att öppna fler flikar och program samtidigt. Modulen har en SO DIMM 262-pin, vilket gör installationen till en enkel process och eliminerar behovet av att ta isär hela datorn. Med en hastighet på 4800 MHz / PC5-38400 kan du njuta av snabbare programöppning och mindre väntetider.
Egenskaper
On-Die ECC Ja
CAS-latens 38
Internminne 8 GB
Minneslayout (moduler x storlek) 1 x 8 GB
Typ av internminne DDR5
Dataöverföringshastighet 4800 MT/s
Komponent för Bärbar dator
Minnets formfaktor 262-pin SO-DIMM
ECC Nej
Buffrad minnestyp Unregistered (unbuffered)
Minne rankning Ja
Minnesspänning 1.1 V
Modulkonfiguration 1024M x 64
Radcykeltid (tRC) 48 ns
Återskrivningsradcykeltid (tRFC) 295 ns
Aktiv radtid (tRAS) 29,12 ns
Intel Extreme Memory Profile (XMP) Ja
Intels minnesprofil Extreme Memory Profile (XMP) version 3.0
SPD-profil Ja
Programmeringsspänning (VPP) 1,8 V
Kylning typ Kylfläns
Blyöverdrag Guld
JEDEC-standard Ja
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 85 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -55 - 100 ° C
Vikt & dimension
Bredd 3,8 mm
Djup 69,6 mm
Höjd 30 mm
Vikt 8 g
Förpackning
Förpackningens bredd 57,1 mm
Låddjup 14 mm
Förpackningens höjd 171,4 mm
Vikt inkl. förpackning 26,72 g
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod 84733020
Produkter per ytterförpackning 25 styck
Ytterförpackningens bredd 196,8 mm
Ytterförpackningens längd 311,1 mm
Ytterförpackningens höjd 61 mm