Produktnummer: KF560S38IB-16
EAN: 740617335774
Artikelnummer: F23462282
Kingston FURY Impact &#45 16GB &#45 DDR5 RAM &#45 3000MHz
Tillverkare: Kingston
Produktnummer: KF560S38IB-16
EAN: 740617335774
Artikelnummer: F23462282
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(2.707,20 exkl. moms)
(2.707,20 exkl. moms)
Tillverkare: Kingston
Produktnummer: KF560S38IB-16
Kingston FURY Impact - Öka prestandan och maximera din datorupplevelse!
Ge din dator en riktig boost med Kingston FURY Impact DDR5 RAM. Med sina imponerande 16GB lagringskapacitet och en hisnande hastighet på 6000MHz, levererar denna RAM-modul oöverträffad prestanda och hastighet till din dator.
Egenskaper
On-Die ECC Ja
CAS-latens 38
Internminne 16 GB
Minneslayout (moduler x storlek) 1 x 16 GB
Typ av internminne DDR5
Dataöverföringshastighet 6000 MT/s
Komponent för Bärbar dator
Minnets formfaktor 262-pin SO-DIMM
ECC Nej
Minneskanaler Enkel kanal
Buffrad minnestyp Unregistered (unbuffered)
Minne rankning Ja
Minnesspänning 1.35 V
Modulkonfiguration 2048M x 64
Radcykeltid (tRC) 48 ns
Återskrivningsradcykeltid (tRFC) 295 ns
Aktiv radtid (tRAS) 32 ns
Intel Extreme Memory Profile (XMP) Ja
Intels minnesprofil Extreme Memory Profile (XMP) version 3.0
SPD-profil Ja
Programmeringsspänning (VPP) 1,8 V
SPD-spänning 1.1 V
SPD-latens 39
SPD-hastighet 4800 MHz
Produktens färg Svart
Kylning typ Kylfläns
Blyöverdrag Guld
JEDEC-standard Ja
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 85 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -55 - 100 ° C
Vikt & dimension
Bredd 3,8 mm
Djup 69,6 mm
Höjd 30 mm
Vikt 8,4 g
Förpackning
Förpackningens bredd 57,1 mm
Låddjup 14 mm
Förpackningens höjd 171,4 mm
Vikt inkl. förpackning 26,72 g
Logistikdata
Produkter per ytterförpackning 25 styck
Ytterförpackningens bredd 196,8 mm
Ytterförpackningens längd 311,1 mm
Ytterförpackningens höjd 61 mm