HyperX Cloud III S Wireless – gamingheadset (sort)
Prestanda
| Produkttyp | Headset; Headset |
| Bärstil | Huvudband; Huvudband |
| Rekommenderad användning | Spela; Spela |
| Headset-typ | Binaural; Binaural |
| Produktens färg | Svart; Svart |
| Färgnamn | Black |
| Ursprungsland | Kina |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös; Trådlös |
| USB-anslutning | Ja; Ja |
| Bluetooth | Ja; Ja |
| Bluetooth-version | 5.3; 5.3 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, HFP, DID, HID, HSP, PBAP, AVCTP, AVDTP, AVRCP, GAVDP, SPP; A2DP, HFP, DID, HID, HSP, PBAP, AVCTP, AVDTP, AVRCP, GAVDP, SPP |
| IR-anslutning | Ja; Ja |
| Frekvensband | 2.4 GHz; 2.4 GHz |
| Täckning, trådlös router | 20 m; 20 m |
Hörlurar
| Typ av örondel | Omslutande |
| Akustiskt system | Stängd |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 20000 hz; 20 - 20000 hz |
| Impedans | 64 Ω; 64 Ω |
| Hörlurarkänslighet | 111,94 dB; 111,94 dB |
| Driver-typ | Dynamisk; Dynamisk |
| Drivenhet | 5,3 cm; 5,3 cm |
| Total harmonisk distorsion (THD) | 2%; 2% |
Mikrofon
| Mikrofontyp | Bommikrofon/inbyggd mikrofon; Bommikrofon/inbyggd mikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 10000 hz; 100 - 10000 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -42 dB; -42 dB |
| MEMS-mikrofon (med mikroelektriska mekaniska system) | Ja; Ja |
| Löstagbar mikrofon | Ja; Ja |
| Mikrofon, riktning | Enkelriktad/rundstrålande mikrofon; Enkelriktad/rundstrålande mikrofon |
Batteri
| Batteridriven | Ja; Ja |
| Uppspelningstid | 120 h; 120 h |
| Laddningstid | 5 h; 5 h |
Vikt & dimension
| Bredd | 115 mm |
| Djup | 210 mm |
| Höjd | 223 mm |
| Vikt | 340 g; 340 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 115 mm; 115 mm |
| Låddjup | 210 mm; 210 mm |
| Förpackningens höjd | 223 mm; 223 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 737 g |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Nej; Nej |
| Snabbstartsguide | Ja; Ja |
| Mottagare medföljer | Ja; Ja |
| Kabel inkluderad | USB; USB |
| Innehåll i lådan | Trådlöst gaming-headset, avtagbar mikrofon, trådlös dongel, USB-C till USB-A-adapter, USB-laddningskabel, snabbstartsguide |
| Öronkuddar | Ja; Ja |
Strömtillförsel
| Laddningseffekt som krävs (min) | 15 W; 3 W; 15 W; 3 W |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja; Ja |
Övrigt
| UNSPSC-kod | 52161514 |