Logitech Ergo Series ERGO M575
styrkula - Bluetooth 5.0 LE, 2.4 GHz - grafit
Mus
| Ändamål | Kontor |
| Gränssnitt | Trådlös RF + Bluetooth |
| Rörelsedetektor-teknik | Styrkula |
| Rörelseupplösning | 2000 DPI |
| Typ av knappar | Tryckbara knappar |
| Scroll-typ | Hjul |
| Programmerbara musknappar | Ja |
| Antal knappar | 5 |
| Antal programmerbara knappar | 3 |
| Knappfunktion | Framåt |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Styrkulans diameter | 3,4 cm |
Design
| Formfaktor | högerhand |
| Ergonomisk design | Ja |
| Produktens färg | grafit |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
Ergonomi
| Täckning, trådlös router | 10 m |
Strömtillförsel
| Strömkälla | Batterier |
| Antal batterier | Ja |
| Batterityp | AA |
| Laddningsport USB Typ-C | Nej |
| USB-strömleverans | Nej |
| Livslängd på batteriet | 24 månad (er) |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | iPadOS |
Vikt & dimension
| Bredd | 100 mm |
| Djup | 134 mm |
| Höjd | 48 mm |
| Vikt | 145 g |
| Mottagare, bredd | 1,87 cm |
| Mottagare, djup | 6,1 mm |
| Mottagare, höjd | 1,44 cm |
| Mottagarvikt | 1,8 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Förpackningens bredd | 51 mm |
| Låddjup | 106,5 mm |
| Förpackningens höjd | 160 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 243,7 g |
Förpackningens innehåll
| Mottagare medföljer | Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Mottagartyp | Nanomottagare |
| Batterier medföljer | Ja |
Batteri
| Batteriteknik | Alkalisk |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | SCS Recycled Content Certification |
| Product made with recycled materials | Ja |
| Product recycled materials | Återvunnen plast |
| Overall recycled content | 50% |
| Product post-consumer recycled plastic | 50% |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716070 |
| Ytterförpackningens bredd | 220 mm |
| Ytterförpackningens längd | 262 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 173 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 2,7 kg |