SAMSUNG Mobiltelefon
512 GB - 6.3" - 50 MP - Svart - Samsung - IP68
Processor
| Processorfamilj | Samsung |
| Processor | Exynos 2600 |
| Processorkärnor | 10 |
| Processorboostfrekvens | 3,8 GHz |
Lagringsmedia
| RAM-kapacitet | 12 GB |
| Intern lagringskapacitet | 512 GB |
| Användarminne | 475,4 GB |
Minne
| Typ av internminne | LPDDR5X |
Kamera
| Upplösning (numerisk), bakre kamera | 50 MP |
| Typ av bakre kamera | Trippelkamera |
| Upplösning för sekundär, bakre kamera (numerisk) | 10 MP |
| Tredje bakre kamerans upplösning (numeriskt) | 12 MP |
| Upplösning (numerisk), främre kamera | 12 MP |
Batteri
| Batterikapacitet | 4300 mAh |
Prestanda
| Snabb laddning | Ja |
| Trådlös laddning | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Formfaktor | Bär |
Vikt & dimension
| Vikt | 167 g |
| Bredd | 71,7 mm |
| Djup | 7,2 mm |
| Höjd | 149,6 mm |
Programvara
| Installerat operativsystem | Android 16 |
| Operativsystemsförgrening | One UI 8.5 |
Nätverk
| SIM-kortskapacitet | Dubbla SIM-kort |
| SIM-korttyp | Nan-SIM + eSIM |
| Bluetooth-version | 5,4 |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| 5G-band stöds | n1,n2,n3,n5,n7,n8,n12,n20,n25,n26,n28,n38,n40,n41,n66,n75,n77,n78 MHz |
Varaktighet
| Internationellt skydd (IP) kod | IP68 |
| Energiklass | A |
Multimedia
| Ljudsystem | Dolby Atmos |
Display
| Skärm diagonal | 16 cm (6,3 tum) |
| Bildskärmsteknikens marknadsföringsnamn | Dynamic AMOLED 2X |
| Upplösning | 2340 x 1080 pixlar |
| Max uppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Ljusstyrka | 2600 cd/m² |
| Skärmform | Platt |
| Bildskärmens glastyp | Corning Gorilla Glass Victus 2 |