Poly Voyager Focus 2 USB-C-C Headset +USB-C/A Adapter +Charging Stand
Prestanda
| Produkttyp | Headset; Headset |
| Bärstil | Huvudband; Huvudband |
| Rekommenderad användning | Business/Everyday; Business/Everyday |
| Headset-typ | Binaural; Binaural |
| Produktens färg | Svart; Svart |
| Knappar | ANC control, Svara på/avsluta samtal, Bluetooth-parning, Tyst läge, Volym +, Volume -; ANC control, Svara på/avsluta samtal, Bluetooth-parning, Tyst läge, Volym +, Volume - |
| Färgnamn | Black |
| Kabellängd | 1,5 m; 1,5 m |
| Minneskapacitet för synkade enheter | 8; 8 |
| Fungerar med Google Assistant | Ja; Ja |
| Fungerar med Apple Siri | Ja; Ja |
| Ursprungsland | Mexiko |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös; Trådlös |
| Bluetooth | Ja; Ja |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP; A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Täckning, trådlös router | 50 m; 50 m |
Hörlurar
| Typ av örondel | Supraaural; Supraaural |
| Drivenhet | 3,2 cm; 3,2 cm |
| Brusreducerande | Ja |
| Typ av ljudreducering | Aktiv |
Mikrofon
| Mikrofontyp | Bommikrofon; Bommikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 6800 hz; 100 - 6800 hz |
| Brusreducerande mikrofon | Ja; Ja |
Batteri
| Batteridriven | Ja; Ja |
| Batterityp | Inbyggt batteri; Inbyggt batteri |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion); Litium-Ion (Li-Ion) |
| Kontinuerlig ljuduppspelningstid (utan ANC) | 40 h; 40 h |
| Kontinuerlig ljuduppspelningstid (med ANC) | 24 h; 24 h |
| Samtalstid (brusreducering av) | 25 h; 25 h |
| Laddningstid | 2 h; 2 h |
| Samtalstid (brusreducering på) | 16 h; 16 h |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11; Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS; MacOS |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS; Android, iOS |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
Vikt & dimension
| Bredd | 155 mm |
| Djup | 66 mm |
| Höjd | 183 mm |
| Vikt | 175 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 190 mm |
| Låddjup | 210 mm |
| Förpackningens höjd | 55 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 382 g |
Förpackningens innehåll
| Laddningsställ | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Nej; Nej |
| Snabbstartsguide | Ja; Ja |
| Mottagare medföljer | Ja; Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A; USB Type-A |
| Väska | Ja; Ja |
| Kabel inkluderad | USB Type-C, USB typ C till USB typ A; USB Type-C, USB typ C till USB typ A |
| Innehåll i lådan | USB Type-C charging cable; Quick start guide; Charging stand; Wireless headset; Carrying pouch; BT700 Bluetooth Type-C adapter; USB Type-C to USB Type-A adapter |
Logistikdata
| Lastpallens bruttovikt | 331 kg |
Certifikat
| Certifierad för Microsoft Teams | Ja |
Tekniska detaljer
| Pallet-mått (B x L x H) | 1016 x 1219 x 1948 mm |
Strömtillförsel
| Laddningsport USB Typ-C | Ja; Ja |
Övrigt
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS; Android, iOS |
| UNSPSC-kod | 43191638 |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |