Tuner cyfrowy Esperanza EV106R DVB-T/T2 H.265/HEVC
Grafikstyrenhet
| Personal Video Recorder (PVR) ingår | Ja |
| Signalkälla | Kabel |
| Digitalt signalformatsystem | DVB-T2 |
| Videolägen som stöds | 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Bildförhållande | 4:3, 16:9 |
File formats
| Videoformat som stöds | AVC, H.264, HEVC/H.265, MPEG2, MPEG4 |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Digital koaxialutgång för ljud | 1 |
Egenskaper
| Typ av tuner | Analog och digital |
| Frekvensområde | 174 - 790 MHz |
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd ljuddekoder | Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Demoduleringstyp | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, QPSK |
| Synkroniserad ingångsimpedans | 75 Ω |
| Timeshift-funktion | Ja |
| Bandbredd | 8 MHz |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 hz |
| Strömförbrukning (vanlig) | 6 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
Förpackningens innehåll
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
| Batterier medföljer | Nej |