Philips 43BDL4511D D-Line
43" Klass (42.5" visbar) LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 4K - för digital skyltning
Display
| Skärm diagonal | 109,2 cm (43") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Ljusstyrka | 500 cd/m² |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 1200:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 500000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,2451 x 0,2451 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 108 cm |
| Funktionell livslängd | 50000 h |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 3 |
| HDMI-version | 2.0 |
| DVI-port | Ja |
| Antal DVI-I anslutningar | 1 |
| Antal Displayportar | 2 |
| Visningsportar in | 1 |
| Visningsportar ut | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 2 |
| USB-version | 2.0 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Ljudingång (vänster och höger) | 1 |
| Antal ljudutgångar vänster/höger | 1 |
| RS-232C | Ja |
| Fjärrstyrd (IR) ingång | 1 |
| Fjärrstyrd IR-utgång | 1 |
| OPS-modulplats | Ja |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 10 W |
Design
| Produktdesign | Digital A-skylt |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Produktens färg | Svart |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 200 x 200 mm |
Prestanda
| Ändamål | Kommersiellt |
| OSD-språk | Arabiska |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Drifttid (timmar/dagar) | 24/7 |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 62 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 170 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 71 kWh |
| AC-inspänning | 100/240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Datorsystem
| Videoformat som stöds | H.263, H.264, H.265, MPEG |
| Ljudformat som stöds | AAC, HE-AAC |
| Bildkomprimeringsformat | BMP, JPEG, PNG |
Vikt & dimension
| Skärmbredd | 973 mm |
| Visa djupet | 63,5 mm |
| Visa höjd | 561,2 mm |
| Visa vikt | 10,7 kg |
| Bredd, sängstomme | 56,1 cm |
Förpackningens innehåll
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, IR-sensor, RS-232 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
Certifikat
| Certifiering | CE FCC Class A CCC Restriction of Hazardous Substances (ROHS) CB BSMI EMF VCCI PSB ETL CECP EAC Energy Star 8.0 |
Övrigt
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |