Philips 75BDL3511Q Q-Line
75" Klass (74.5" visbar) LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 4K - för digital skyltning
Display
| Typ av LED-bakgrundsbelysning | Direct-lit LED |
| Skärm diagonal | 190,5 cm (75") |
| Skärmtyp | IPS |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Pekskärm | Nej |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 1200:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 500000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,4296 x 0,4296 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 189,3 cm |
| Dimfaktor | 1% |
| Standard uppdateringsfrekvens | 60 hz |
Anslutningar
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-portar | 3 |
| Antal HDMI-ingångar | 3 |
| DVI-port | Ja |
| Antal DVI-I anslutningar | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 2 |
| USB-version | 2.0 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| RS-232C | Ja |
| OPS-modulplats | Ja |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 20 W |
Design
| Produktdesign | Platt skärm för digital skyltning |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Orientering | Horisontell / Vertikal |
| Produktens färg | Svart |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 600 x 400 mm |
Prestanda
| Ändamål | Universal |
| Antal OSD språk | 12 |
| OSD-språk | Arabiska, Förenklad kinesiska, Traditionell kinesiska, Tyska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska, Japanska, Polska, Ryska, Turkiska |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 50000 h |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 180 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 181 kWh |
| AC-inspänning | 100/240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Datorsystem
| Datorsystem | Nej |
| Inbyggd processor | Nej |
| Videoformat som stöds | H.264, MPEG, WMV3 |
| Ljudformat som stöds | AAC, AAC HE, WMA |
| Bildkomprimeringsformat | BMP, JPEG, PNG |
Vikt & dimension
| Skärmbredd | 1683,5 mm |
| Visa djupet | 69,5 mm |
| Visa höjd | 961,7 mm |
| Visa vikt | 37,3 kg |
Förpackningens innehåll
| Batterier medföljer | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
Certifikat
| Certifiering | FCC, Class A CB BSMI VCCI CU ETL EMF PSB |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
Egenskaper
| Monteringsbar på väggen | Ja |
Övrigt
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |