Produktnummer: LH50QBCEBGCXEN
EAN: 8806094991758
Artikelnummer: F24565413
Samsung QB50C QBC Series
Samsung QB50C QBC Series
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH50QBCEBGCXEN
EAN: 8806094991758
Artikelnummer: F24565413
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(6.908,80 exkl. moms)
(6.908,80 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH50QBCEBGCXEN
Effektiv visuell kommunikation för offentliga miljöer
4K Ultra HD-upplösning med 3840 x 2160 pixlar
  • Hög bildskärpa 4K Ultra HD-upplösning på 3840 x 2160 pixlar för detaljerade bilder och text
  • Tydlig bild i olika ljus Ljusstyrka på 350 cd/m² säkerställer synlighet i inomhusmiljöer
  • Diskrettt utformning Ramar på endast 1,15 cm på alla sidor minimerar distraktioner
  • Standardiserad montering VESA-gränssnitt 200 x 200 mm underlättar installation på vägg
Installation och kompatibilitet
Skärmen är avsedd för väggmontering i inomhusmiljöer. Den använder en VA-panel med en diagonal på 127 cm (50 tum) för en stor visningsyta. För installation krävs ett VESA-kompatibelt fäste med måtten 200 x 200 mm. Enheten är optimerad för digital skiltning och hanterar en pixel-frekvens på upp till 594 MHz. Den svarta ytan i Charcoal Black gör att den smälter in i de flesta professionella miljöer. Displayen saknar touchfunktion och är fokuserad på visning av innehåll.
Display
Paneltyp VA
Skärm diagonal 127 cm (50")
Skärmtyp LCD
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
Ljusstyrka 350 cd/m²
HD-typ 4K Ultra HD
Pekskärm Nej
Svarstid (medel) 10 ms
Kontrastförhållande (medel) 4000:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Kontrast
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Bildpunktavstånd 0,285 x 0,285 mm
Diagonal skärmstorlek 125 cm
Pixelfrekvens (max) 594 MHz
Dimfaktor 2%
Horisontellt sökområde 30 - 81 kHz
Vertikalt sökområde 48 - 75 hz
RGB-färgrymd NTSC
Färgomfång 72%
Anslutningar
HDMI-version 2.0
Antal HDMI-portar 3
Antal HDMI-ingångar 3
DVI-port Nej
USB-port Ja
Antal USB-portar 2
Antal LAN (RJ-45) anslutningar Ja
RS-232-gränssnitt Ja
Infraröd port Ja
Fjärrstyrd (IR) ingång Ja
Design
Produktdesign Platt skärm för digital skyltning
Placeringar som kan användas inomhus
Produktens färg Svart
Skärmform Platt
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 200 x 200 mm
Bezel-bredd (botten) 1,15 cm
Bezel-bredd (sidan) 1,15 cm
Bezel-bredd (överst) 1,15 cm
Ramfärg Charcoal Black
Monteringssätt Vägg
Prestanda
Ändamål Universal
Drifttid (timmar/dagar) 16/7
HDCP-version 2.2
HDCP Ja
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 132 W
Strömförbrukning i väntläge 0,5 W
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 82 kWh
AC-inspänning 100-240 V
Växelström Frekvens 50-60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
Datorsystem
Datorsystem Ja
Datorsystemtyp System on Chip (SoC)
Inbyggd processor Ja
Installerat operativsystem Tizen
Operativsystemversion 7,0
Vikt & dimension
Skärmbredd 1124,1 mm
Visa djupet 28,5 mm
Visa höjd 644,8 mm
Visa vikt 11,8 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 1246 mm
Låddjup 131 mm
Förpackningens höjd 761 mm
Vikt inkl. förpackning 14,9 kg
Förpackningens innehåll
Stå ingår Nej
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%