[återanvänd den] Lenovo ThinkCentre M70Q
liten - Core i5-10500T 2,30GHz. 16 GB RAM, 256 GB SSD, Win11 Pro.
Processor
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Core™ i5 |
| Processorgenerering | 10:e generationens Intel® Core™ i5 |
| Processor | i5-10400T |
| Processorkärnor | 6 |
| Processortrådar | 12 |
| Processorboostfrekvens | 3,6 GHz |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorns cache | 12 MB |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
Minne
| Internminne | 16 GB |
| Maximalt internminne | 64 GB |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| Minnesplatser | 2x SO-DIMM |
| Minneskanaler | Dubbla kanaler |
Lagringsmedia
| Total lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagringsmedia | SSD |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Antal installerade lagringsenheter | Ja |
| Total SSD-kapacitet | 256 GB |
| Antalet installerade SSD | Ja |
| Solid-state drive kapacitet | 256 GB |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
Grafiken
| Diskret grafikkort | Nej |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | Intel |
| Familj av inbyggda grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics 630 |
| Maximalt inbyggt grafikadapterminne | 64 GB |
Anslutningar
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| Antal Displayportar | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
Design
| Chassityp | Mini PC |
| Volym | Ja |
| Placeringar som kan användas | Horisontell / Vertikal |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Renoverad | Ja |
| Rekonditionerad, grad | Grade A |
Prestanda
| Moderkortets chipset | Intel H470 |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | Ja |
| Lösenordsskydd | Ja; HDD, Ström på, Supervisor |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Produkttyp | Mini-PC |
Programvara
| Operativsystemets systemarkitektur | 64-bit |
| Installerat operativsystem | Windows 11 Pro |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 5 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
| Altitud vid drift | 0 - 3048 m |
| Höjd över havet i avstängt läge | 0 - 12192 m |
Certifikat
| Certifiering | ENERGY STAR,RoHS |
Vikt & dimension
| Bredd | 179 mm |
| Djup | 183 mm |
| Höjd | 37 mm |
| Vikt | 1,25 kg |
Display
| Display inkluderad | Nej |
