ASUS TUF Gaming VG34VQL1B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 34" - VA - 1ms
WQHD 3440x1440 vid 165Hz
Display
| Skärm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Upplösning | 3440 x 1440 pixlar |
| HD-typ | UltraWide Quad HD |
| Native bildförhållande | 21:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | VA |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (max) | 550 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 550 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Skärmytskikt | Mätt |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1500R |
| Kontrastförhållande (medel) | 4000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 165 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,2325 x 0,2325 mm |
| Bildstorlek horisontalt | 79,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,4 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 260 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 165 hz |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range (HDR) 400, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgområdesstandard | DCI-P3, sRGB |
| sRGB-täckning (typisk) | 120% |
| DCI-P3-täckning | 90% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Främre infattning | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 13 cm |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | 10 - -10° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 15 - -5° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 40 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 73 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 35 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 400681 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 809 mm |
| Djup (med stativ) | 274 mm |
| Höjd (med stativ) | 546 mm |
| Vikt (med stativ) | 9,01 kg |
| Bredd (utan stativ) | 809 mm |
| Djup (utan stativ) | 105 mm |
| Höjd (utan stativ) | 366 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6,6 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 510 mm |
| Låddjup | 974 mm |
| Förpackningens höjd | 220 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 12,1 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
Övrigt
| Ursprungsland | Kina |
| Skuggkontroll | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |