LG 27MR400-B 27 IPS LED monitor fekete 100Hz FreeSync
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27MR400-B
EAN: 8806084706256
Artikelnummer: F24753823
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27MR400-B
EAN: 8806084706256
Artikelnummer: F24753823
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(2.131,20 exkl. moms)
(2.131,20 exkl. moms)
Produktnummer: 27MR400-B
LG 27MR400-B 27 IPS LED monitor med 100Hz FreeSync är den perfekta skärmen för en smidig och effektiv arbetsdag. Med en imponerande IPS-panel som levererar kristallklar bildkvalitet och breda betraktningsvinklar kan du se allt tydligt oavsett var du sitter.
Den höga uppdateringsfrekvensen på 100Hz ger dig en silkeslen bildrörelse utan suddighet, perfekt för spel och filmer. Med FreeSync-tekniken kan du säga adjö till skärmtearing och störande bildartefakter, för en jämn och sömlös visningsupplevelse.
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LED
Paneltyp IPS
Typ av bakgrundsbelysning LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 250 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 220 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Skärmytskikt Mätt
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Grafikupplösningar som stöds 1920 x 1080 (HD 1080)
Videolägen som stöds 1080p
Bildförhållande 16:9
Kontrastförhållande (medel) 1300:1
Max uppdateringsfrekvens 100 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,78 miljoner färger
Svarstid (min) 5 ms
Bildpunktavstånd 0,3114 x 0,3114 mm
Pixeltäthet 81,59 ppi
HDR-stöd Nej
Färgdjup 8 bit
Färgområdesstandard sRGB
Färgomfång 99%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Kontor
Produktens färg Svart
Renoverad Nej
Färgnamn Black
Ramlös design Ja
Främre infattning Svart
Löstagbart stativ Ja
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Nej
USB-strömleverans Nej
USB Touch port Nej
DVI-port Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
HDMI-version 1.4
Ljudanslutning Nej
Ljudutgång Nej
Hörlursutgång Nej
Uttag för mikrofon/linje in Nej
PC-ljud in Nej
OPS-modulplats Nej
Inbyggd KVM-switch Nej
HDCP Ja
HDCP-version 1.4
Likströmsingång Nej
Strömingång Nej
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Monteringsbar på väggen Ja
Förbättrad kabelhantering Nej
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Nej
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Antal OSD språk 18
Plug & Play-kompatibel Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energieffektivitetsklass (HDR) Ej tillgänglig
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 20 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar Nej
Strömförbrukning (vanlig) 24 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 26 W
Strömförbrukning (genomsnitt) 25 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Extern
Energieffektivitetsskalning A++ till E
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 1678366
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 611,7 mm
Djup (med stativ) 200 mm
Höjd (med stativ) 456,1 mm
Vikt (med stativ) 3,84 kg
Bredd (utan stativ) 611,7 mm
Djup (utan stativ) 50,5 mm
Höjd (utan stativ) 362,3 mm
Vikt (utan stativ) 3,26 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 690 mm
Låddjup 143 mm
Förpackningens höjd 448 mm