HP 953XL High Yield Black Original Ink Cartridge
Egenskaper
| Typ av svart bläck | Pigmentbaserat bläck |
| Utskriftsteknologi | Bläckstråleutskrift |
| Kompatibilitet | HP 953-bläckpatroner fungerar med: HP OfficeJet Pro 7720, 7730, 7740, 8210, 8720, 8730 |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Antal svarta bläckpatroner | 1 |
| Volym svart patron | 42,5 ml |
| Antal sidor med svart bläckpatron | 2000 sidor |
| Modell | Original |
| Bläckpatron kapacitet | Hög (XL) avkastning |
| Typ av bläck | Pigmentbaserat bläck |
| Skrivarfäger | Svart |
| Brand kompatibilitet | HP |
| OEM-kod | L0S70AE |
| Produktens färg | Svart |
| Ursprungsland | Kina, Tjeckien, Singapore, Malaysia |
| HP segment | Business, Enterprise |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 5 - 35 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 119 mm |
| Djup | 126 mm |
| Höjd | 36 mm |
| Vikt | 100 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 119 mm |
| Låddjup | 126 mm |
| Förpackningens höjd | 36 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 120 g |
Övrigt
| UNSPSC-kod | 44103105 |
Tekniska detaljer
| Innehåll i lådan | 1 patron |
Logistikdata
| Pallet-mått (B x L x H) | 800 x 1200 x 1956 mm |
| Produkter per lastpall | 3600 styck |
| Ytterförpackningar per lastpall | 90 styck |
| Lager per lastpall | 10 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 9 styck |
| Lastpallens bruttovikt | 491,4 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 40 styck |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 5,24 kg |
| Harmonized System (HS)-kod | 84439990 |