Samsung QE65T QET Series
65" LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 4K - för digital skyltning
Display
| Skärm diagonal | 165,1 cm (65") |
| Skärmtyp | LCD |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Pekskärm | Nej |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 1200:1 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande | Mega DCR |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 89° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 89° |
| Bildpunktavstånd | 0,372 x 0,372 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 163 cm |
| Pixelfrekvens (max) | 594 MHz |
| Dimfaktor | 2% |
| Horisontellt sökområde | 15 - 135 kHz |
| Vertikalt sökområde | 24 - 75 hz |
| Färgomfång | 72% |
Anslutningar
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal HDMI-ingångar | 2 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 1 |
| Antal ljudutgångar vänster/höger | 1 |
| RS-232-gränssnitt | Ja |
Design
| Produktdesign | Platt skärm för digital skyltning |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Produktens färg | Svart |
| Skärmform | Platt |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 400 x 300 mm |
| Typ av metallring | 3 Bezel-less |
| Ramfärg | Black |
Prestanda
| Ändamål | Kommersiellt |
| HDCP-version | 2.2 |
| HDCP | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 204 W |
| Strömförbrukning i väntläge | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 145 kWh |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Datorsystem
| Installerat operativsystem | Tizen 4.0 |
Vikt & dimension
| Skärmbredd | 1449,4 mm |
| Visa djupet | 59,9 mm |
| Visa höjd | 830,3 mm |
| Visa vikt | 21,2 kg |
| Bredd | 1449,4 mm |
| Djup | 59,9 mm |
| Höjd | 830,3 mm |
| Vikt | 21,2 kg |
| Vikt (med stativ) | 21,2 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 1606 mm |
| Låddjup | 184 mm |
| Förpackningens höjd | 963 mm |
| Förpackningsvolym | 29400 cm ^ |
| Vikt inkl. förpackning | 27,5 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
Certifikat
| Certifiering | 60950-1 |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC) |
Övrigt
| Flashminne | 8000 MB |
| Optional features | WMN4277SE |