Samsung QM43B-T QMB-T Series
43" LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 4K - för digital skyltning
Display
| Paneltyp | VA |
| Skärm diagonal | 109,2 cm (43") |
| Skärmtyp | LCD |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Ljusstyrka | 500 cd/m² |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Pekskärm | Ja |
| Pekskärmsteknik | Kapacitiv |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 4000:1 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande | Mega Kontrast |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Bildpunktavstånd | 0,245 x 0,245 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 108 cm |
| Dimfaktor | 25% |
| Vertikalt sökområde | 48 - 75 hz |
| Pixelfrekvens (max) | 594 MHz |
| Horisontellt sökområde | 30 - 81 kHz |
| RGB-färgrymd | DCI-P3 |
| Färgomfång | 92% |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 3 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-ingångar | 3 |
| DVI-port | Nej |
| Antal Displayportar | 1 |
| Visningsportar in | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 2 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| RS-232-gränssnitt | Ja |
| Infraröd port | Ja |
| Fjärrstyrd (IR) ingång | 1 |
Design
| Produktdesign | Platt skärm för digital skyltning |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Produktens färg | Svart |
| Skärmform | Platt |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 200 x 200 mm |
| Ramfärg | Charcoal Black |
Prestanda
| Ändamål | Universal |
| Drifttid (timmar/dagar) | 24/7 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 110 W |
| Strömförbrukning i väntläge | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 73 kWh |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Datorsystem
| Datorsystem | Ja |
| Datorsystemtyp | System on Chip (SoC) |
| Inbyggd processor | Ja |
| Installerat operativsystem | Tizen 6.5 |
Vikt & dimension
| Skärmbredd | 986,2 mm |
| Visa djupet | 56,7 mm |
| Visa höjd | 584,4 mm |
| Visa vikt | 14,5 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 1134 mm |
| Låddjup | 141 mm |
| Förpackningens höjd | 725 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 18,7 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
Certifikat
| Certifiering | Class B 60950-1, 62368-1 |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
Tekniska detaljer
| Ljud ut (miniuttag) | 1 |
Övrigt
| RJ-45 ingångsportar | 1 |
| RS-232-utgångar | 1 |
| RS-232-ingångar | 1 |
| Optional features | WMN4070SG STN-L4355G |
| Flashminne | 16000 MB |
| Bluetooth | Ja |