LG UltraGear 32GS95UX-B skärm - 32" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium Pro, VESA Adaptive-Sync - 0,03ms
4K UHD 3840x2160 vid 480Hz
Display
| Skärm diagonal | 79,9 cm (31.5") |
| Upplösning | 3480 x 2160 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | OLED |
| Paneltyp | OLED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 275 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,03 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1200000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 1500000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 240 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger |
| Svarstid (min) | 0,03 ms |
| Bildpunktavstånd | 0,1814 x 0,1814 mm |
| Pixeltäthet | 140 ppi |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgomfång | 98,5% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Spelläge | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 20 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd ljuddekoder | DTS Headphone:X, DTS Virtual:X |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 2 |
| USB-strömleverans | Nej |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| Uttag för mikrofon/linje in | Nej |
| PC-ljud in | Nej |
| HDCP | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Förbättrad kabelhantering | Ja |
| Produktvikt (oz) | Nej |
| Höjdjustering | Ja |
| Svängarm | Ja |
| Svängbara | Ja |
| Lutningsjustering | Ja |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 32 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 36 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 55 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 60 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1951395 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 714,1 mm |
| Djup (med stativ) | 266 mm |
| Höjd (med stativ) | 507 mm |
| Vikt (med stativ) | 9 kg |
| Bredd (utan stativ) | 714,1 mm |
| Djup (utan stativ) | 65 mm |
| Höjd (utan stativ) | 411,8 mm |
| Vikt (utan stativ) | 5,6 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 973 mm |
| Låddjup | 544 mm |
| Förpackningens höjd | 183 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 12,8 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, USB typ A till USB typ B |
| Nätadapter ingår | Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Nej |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabilizer |
| FPS-räknare | Ja |