AOC skärm - 27"
Full HD 1920x1080
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Responstid (MPRT) | 0,5 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 20000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,3114 x 0,3114 mm |
| Pixeltäthet | 81,59 ppi |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 160 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 144 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 68,6 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Dimfaktor | 25% |
| Ytans hårdhet | 3H |
| sRGB-täckning (typisk) | 128,4% |
| Adobe RGB-täckning | 91,5% |
| DCI-P3-täckning | 95,5% |
Prestanda
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Spelläge | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Främre infattning | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
Anslutningar
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 23° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | F |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 16 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 25 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 22 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,3 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 616 mm |
| Djup (med stativ) | 205,6 mm |
| Höjd (med stativ) | 447,4 mm |
| Vikt (med stativ) | 3,11 kg |
| Djup (utan stativ) | 36,2 mm |
| Höjd (utan stativ) | 358,8 mm |
| Vikt (utan stativ) | 2,83 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 690 mm |
| Låddjup | 124 mm |
| Förpackningens höjd | 447 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,4 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, HDMI |
| HDMI-kabelns längd | 1,5 m |
Övrigt
| Ramens tjocklekstyp | Utan ram |
| Garantiperiod | 3 År |
| Certifikat för överensstämmelse | CE |
| Certifiering | WEEE,REACH compliant,RoHs compliant,CB,TUV-Bauart-Mark,ISO 9241-307,EAC,FCC |