Produktnummer: LH65QBCEBGCXEN
EAN: 8806094973938
Artikelnummer: F24565393
Samsung QB65C QBC Series
Samsung QB65C QBC Series
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH65QBCEBGCXEN
EAN: 8806094973938
Artikelnummer: F24565393
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(10.204,80 exkl. moms)
(10.204,80 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH65QBCEBGCXEN
Tydlig visuell kommunikation för offentliga miljöer
4K Ultra HD-upplösning med 3840 x 2160 pixlar
  • Hög detaljrikedom med 4K Ultra HD-upplösning för knivskarpa bilder och texter
  • Djupare svärta tack vare ett kontrastförhållande på 4000:1
  • Bred betraktningsvinkel på 178° både horisontellt och vertikalt för synlighet från alla håll
  • Ljusstark bild med 350 cd/m² som säkerställer synlighet i upplysta inomhusmiljöer
  • Smidig installation via VESA-montering med ett gränssnitt på 400 x 300 mm
  • Diskret inramning med en ramvidd på 1,15 cm för maximalt fokus på innehållet
Installation och kompatibilitet
Display
Paneltyp VA
Skärm diagonal 165,1 cm (65")
Skärmtyp LCD
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
Ljusstyrka 350 cd/m²
HD-typ 4K Ultra HD
Pekskärm Nej
Svarstid (medel) 8 ms
Kontrastförhållande (medel) 4000:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Kontrast
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Bildpunktavstånd 0,372 x 0,372 mm
Diagonal skärmstorlek 163 cm
Horisontellt sökområde 30 - 81 kHz
Pixelfrekvens (max) 594 MHz
Dimfaktor 2%
Vertikalt sökområde 48 - 75 hz
RGB-färgrymd NTSC
Anslutningar
HDMI-version 2.0
Antal HDMI-portar 3
Antal HDMI-ingångar 3
DVI-port Nej
USB-port Ja
Antal USB-portar 2
Antal LAN (RJ-45) anslutningar Ja
RS-232-gränssnitt Ja
Infraröd port Ja
Fjärrstyrd (IR) ingång Ja
Design
Produktdesign Platt skärm för digital skyltning
Placeringar som kan användas inomhus
Produktens färg Svart
Skärmform Platt
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 400 x 300 mm
Bezel-bredd (botten) 1,15 cm
Bezel-bredd (sidan) 1,15 cm
Bezel-bredd (överst) 1,15 cm
Ramfärg Charcoal Black
Prestanda
Ändamål Universal
Drifttid (timmar/dagar) 16/7
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 187 W
Strömförbrukning i väntläge 0,5 W
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 104 kWh
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
Datorsystem
Datorsystem Ja
Datorsystemtyp System on Chip (SoC)
Inbyggd processor Ja
Installerat operativsystem Tizen 7.0
Vikt & dimension
Skärmbredd 1456,8 mm
Visa djupet 28,5 mm
Visa höjd 831,9 mm
Visa vikt 21,5 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 1616 mm
Låddjup 164 mm
Förpackningens höjd 945 mm
Vikt inkl. förpackning 28 kg
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%