Produktnummer: LH43QMCEPGCXEN
EAN: 8806095205014
Artikelnummer: F24565418
Samsung QM43C QMC Series
Samsung QM43C QMC Series
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH43QMCEPGCXEN
EAN: 8806095205014
Artikelnummer: F24565418
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(6.925,60 exkl. moms)
(6.925,60 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH43QMCEPGCXEN
Tydlig visuell kommunikation för offentliga miljöer
4K Crystal UHD med 500 cd/m² ljusstyrka
  • 3840 x 2160 pixels upplösning ger hög detaljrikedom i allt bildmaterial
  • 500 cd/m² ljusstyrka säkerställer att innehållet syns tydligt i upplysta rum
  • IPS-panel med 178° betraktningsvinkel gör att informationen syns från alla vinklar
  • Anti-glare skärm med 25 % haze rate minskar störande reflektioner från takbelysning
  • 1200:1 kontrastförhållande skapar en tydlig separation mellan ljusa och mörka partier
  • VESA-montering 200 x 200 mm möjliggör enkel installation på vägg eller stativ
Installation och kompatibilitet
Display
Paneltyp IPS
Skärm diagonal 109,2 cm (43")
Skärmtyp LCD
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
Ljusstyrka 500 cd/m²
HD-typ 4K Ultra HD
Pekskärm Nej
Svarstid (medel) 8 ms
Kontrastförhållande (medel) 1200:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Kontrast
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Bildpunktavstånd 0,245 x 0,245 mm
Diagonal skärmstorlek 108 cm
Vertikalt sökområde 48 - 75 hz
Horisontellt sökområde 30 - 81 kHz
Pixelfrekvens (max) 594 MHz
Dimfaktor 25%
RGB-färgrymd NTSC
Färgomfång 72%
Anslutningar
HDMI-version 2.0
Antal HDMI-portar 3
Antal HDMI-ingångar 3
DVI-port Nej
Antal Displayportar Ja
Visningsportar in Ja
DisplayPort-version 1.2
USB-port Ja
Antal USB-portar 2
Antal LAN (RJ-45) anslutningar Ja
RS-232-gränssnitt Ja
Infraröd port Ja
Fjärrstyrd (IR) ingång Ja
Audio
Inbyggda högtalare Nej
Design
Produktdesign Platt skärm för digital skyltning
Placeringar som kan användas inomhus
Produktens färg Svart
Skärmform Platt
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 200 x 200 mm
Bezel-bredd (botten) 1,15 cm
Bezel-bredd (sidan) 1,15 cm
Bezel-bredd (överst) 1,15 cm
Ramfärg Charcoal Black
Anti-glare skärm Ja
Monteringssätt Vägg
Prestanda
Ändamål Universal
Drifttid (timmar/dagar) 24/7
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 121 W
Strömförbrukning i väntläge 0,5 W
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 74 kWh
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
Datorsystem
Datorsystem Ja
Datorsystemtyp System on Chip (SoC)
Inbyggd processor Ja
Installerat operativsystem Tizen 7.0
Vikt & dimension
Skärmbredd 969,5 mm
Visa djupet 28,5 mm
Visa höjd 557,8 mm
Visa vikt 8,8 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 1093 mm
Låddjup 126 mm
Förpackningens höjd 667 mm
Vikt inkl. förpackning 11,3 kg
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%