Produktnummer: LH65QMCEBGCXEN
EAN: 8806094973945
Artikelnummer: F24547404
Samsung QM65C QMC Series
Samsung QM65C QMC Series
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH65QMCEBGCXEN
EAN: 8806094973945
Artikelnummer: F24547404
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(11.107,20 exkl. moms)
(11.107,20 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH65QMCEBGCXEN
Tydlig visuell kommunikation för offentliga miljöer
4K Crystal UHD med 500 cd/m² ljusstyrka
  • 3840 x 2160 pixels upplösning ger detaljrik bildåtergivning för professionell skiltning
  • 500 cd/m² ljusstyrka säkerställer god synlighet i ljusa inomhusmiljöer
  • Kontrastförhållande 4000:1 skapar djup och tydlighet mellan ljusa och mörka partier
  • 178° betraktningsvinkel gör att innehållet syns tydligt från alla vinklar i rummet
  • VA-panel med 25% haze rate minskar reflektioner för en behagligare visuell upplevelse
  • Smal ram på 1,15 cm maximerar den synliga ytan och ger ett modernt uttryck
Installation och kompatibilitet
Skärmen är avsedd för inomhusbruk och kan monteras antingen på vägg eller i ett stativ. Den stöder VESA-standard med ett monteringsgränssnitt på 400 x 300 mm för enkel installation. Den platta LCD-panelen i Charcoal Black passar in i de flesta professionella interiörer. Enheten är optimerad för digital skiltning och hanterar 4K Ultra HD-innehåll. Denna modell är ett effektivt val för fasta installationer där hög bildkvalitet krävs. Produkten levereras som en färdig paneldisplay för professionell användning.
Display
LED-bakgrundsbelysning Ja
Paneltyp VA
Skärm diagonal 165,1 cm (65")
Skärmtyp LCD
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
Ljusstyrka 500 cd/m²
HD-typ 4K Ultra HD
Pekskärm Nej
Svarstid (medel) 8 ms
Kontrastförhållande (medel) 4000:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Kontrast
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Bildpunktavstånd 0,372 x 0,372 mm
Diagonal skärmstorlek 163 cm
Dimfaktor 25%
Horisontellt sökområde 30 - 81 kHz
Vertikalt sökområde 48 - 75 hz
Pixelfrekvens (max) 594 MHz
Färgomfång 72%
Anslutningar
Antal HDMI-portar 3
HDMI-version 2.0
Antal HDMI-ingångar 3
DVI-port Nej
Antal Displayportar Ja
Visningsportar in Ja
DisplayPort-version 1.2
USB-port Ja
Antal USB-portar 2
Antal ljudutgångar vänster/höger Ja
RS-232-gränssnitt Ja
Infraröd port Ja
Design
Produktdesign Platt skärm för digital skyltning
Placeringar som kan användas inomhus
Produktens färg Svart
Skärmform Platt
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 400 x 300 mm
Bezel-bredd (botten) 1,15 cm
Bezel-bredd (sidan) 1,15 cm
Bezel-bredd (överst) 1,15 cm
Ramfärg Charcoal Black
Prestanda
Ändamål Universal
Drifttid (timmar/dagar) 24/7
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 187 W
Strömförbrukning i väntläge 0,5 W
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 135 kWh
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
Datorsystem
Installerat operativsystem Tizen
Operativsystemversion 7,0
Vikt & dimension
Skärmbredd 1456,8 mm
Visa djupet 28,5 mm
Visa höjd 831,9 mm
Visa vikt 21,5 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 1616 mm
Låddjup 164 mm
Förpackningens höjd 945 mm
Vikt inkl. förpackning 28 kg
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%