Dell P2421DC skärm - LED-bakgrundsbelysning - 23.8" - IPS - 5ms,8ms
QHD 2560x1440 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| Typ av bakgrundsbelysning | LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Skärmform | Platt |
| Grafikupplösningar som stöds | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 768 (WXGA), 1600 x 1200 (UXGA), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 2048 x 1080, 2560 x 1440 |
| Videolägen som stöds | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,78 miljoner färger |
| Svarstid (min) | 5 ms |
| Bildpunktavstånd | 0,2058 x 0,2058 mm |
| Pixeltäthet | 123 ppi |
| Horisontellt sökområde | 29 - 113 kHz |
| Vertikalt sökområde | 49 - 75 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 52,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 29,6 cm |
| Färgområdesstandard | sRGB |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
| 3D kompatibilitet | Nej |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Typ av USB-port uppströms | USB Type-C |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | 2 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Ljudanslutning | Nej |
| Hörlursutgång | Nej |
| HDCP | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 13 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -45 - 45° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 21° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 19 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 18,5 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,3 W |
| Strömförbrukning (max) | 127 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,2 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 17,7 W |
| AC-inspänning | 120 - 230 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Ingående ström | 2.5 A |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 344918 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 537,8 mm |
| Djup (med stativ) | 166 mm |
| Höjd (med stativ) | 486,1 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,76 kg |
| Bredd (utan stativ) | 537,8 mm |
| Djup (utan stativ) | 42,7 mm |
| Höjd (utan stativ) | 322,1 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,77 kg |
| Bezel-bredd (sidan) | 5,5 mm |
| Bezel-bredd (överst) | 5,4 mm |
| Bezel-bredd (botten) | 2,03 cm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 165,1 mm |
| Låddjup | 618 mm |
| Förpackningens höjd | 393,9 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 7,69 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, USB Type-C |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Innehåller inte | BRF, PVC |
Övrigt
| Inbyggd TV mottagare | Nej |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Certifiering | NFPA 99, DisplayPort 1.2, HDCP 1.2, Mercury-free |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |