Dell P3222QE-skärm
LED-väskor - 32" - IPS - 5ms,8ms - 4K 3840x2160 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Grafikupplösningar som stöds | 3840 x 2160 |
| Videolägen som stöds | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Svarstid (min) | 5 ms |
| Bildpunktavstånd | 0,18159 x 0,18159 mm |
| Pixeltäthet | 139,87 ppi |
| Horisontellt sökområde | 30 - 83 kHz |
| Vertikalt sökområde | 50 - 76 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 69,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 39,2 cm |
| Bildstorlek diagonalt | 80 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 80 cm |
| Färgdjup | 6 bit |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
Prestanda
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Hem |
| Produktens färg | Svart |
| Främre infattning | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Fötter färg | Silver |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
| USB-strömförsörjning upp till | 65 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Nej |
| HDCP | Ja |
| Strömingång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 15 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -30 - 30° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 21° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| LED-indikatorer | Energiljus |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 28 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 28,3 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,2 W |
| Strömförbrukning (max) | 145 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,2 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 557066 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Altitud vid drift | 0 - 5000 m |
| Höjd över havet i avstängt läge | 0 - 12192 m |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 712,4 mm |
| Djup (med stativ) | 233,2 mm |
| Höjd (med stativ) | 618,7 mm |
| Vikt (med stativ) | 10 kg |
| Bredd (utan stativ) | 712,4 mm |
| Djup (utan stativ) | 56,2 mm |
| Höjd (utan stativ) | 417,2 mm |
| Bezel-bredd (sidan) | 7,55 mm |
| Bezel-bredd (överst) | 7,57 mm |
| Bezel-bredd (botten) | 1,74 cm |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 13,4 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, USB Type-C, USB typ C till USB typ C |
| Snabbstartsguide | Ja |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| Innehåller inte | PVC/BFR |
Koldioxidavtryck
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 739 |
| Totala koldioxidutsläpp, utan användningsfas (kg CO2e) | 494 |
| Koldioxidutsläpp, logistik (kg CO2e) | 70 |
| Totala koldioxidutsläpp, standardavvikelse (kg CO2e) | 126 |
| Koldioxidutsläpp (energiförbrukning) | 245 |
| Koldioxidutsläpp i slutet av livscykeln (kg CO2e) | 4 |
| Koldioxidutsläpp, tillverkning (kg CO2e) | 420 |
Övrigt
| Fri från tungmetaller | Hg (kvicksilver) |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |