Elo 2703LM skärm - 27" - 14ms
Full HD 1920x1080 vid 60Hz
Display
| Paneltyp | TFT |
| Skärm diagonal | 27" |
| Skärmtyp | LCD |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Ljusstyrka | 270 cd/m² |
| HD-typ | Full HD |
| Pekskärm | Ja |
| Pekskärmsteknik | Projekterat kapacitivt system |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 10 |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Svarstid (medel) | 14 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,78 miljoner färger |
| Diagonal skärmstorlek | 68.6 cm |
| Grafikupplösningar som stöds | 640 x 400, 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 500, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800 (WXGA), 1366 x 768, 1440 x 900 (WXGA+), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080) |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | Ja |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Uteffekt (RMS) | 2 W |
Design
| Produktens färg | Vit |
| Skärmform | Platt |
| VESA-fäste | Ja |
| Anti-glare skärm | Ja |
Prestanda
| OSD-språk | Förenklad kinesiska, Traditionell kinesiska, Tyska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska, Japanska |
| Antal OSD språk | 8 |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP54 |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 833.33 h |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 17.37 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 1 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0.24 W |
| Strömförbrukning (max) | 22.4 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 21 kWh |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 647.6 mm |
| Djup (med stativ) | 233 mm |
| Höjd (med stativ) | 450.9 mm |
| Vikt (med stativ) | 10.27 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 764 mm |
| Låddjup | 560 mm |
| Förpackningens höjd | 322 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 14.28 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | HDMI, USB, VGA |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
Egenskaper
| Monteringsbar på väggen | Ja |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Övrigt
| Max uppdateringsfrekvens | 70 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 597.88 mm |
| LED-indikatorer | Energiljus |
| Vikt (utan stativ) | 7.13 kg |
| Bildstorlek (H x B) | 597,88 x 336,31 mm |
| Bildstorlek vertikalt | 336.31 mm |
| Nätaggregatstyp | DC |
| Inbyggd kamera | Nej |