ASUS Skärm
26.5" - WOLED - 0.03 ms - 2x HDMI
Övrigt
| Inget flimmer | Ja |
| Varumärkesspecifika teknologier | Ja; ASUS OLED Care Pro |
| Närhetssensor | Ja |
| Antal USB-portar | 2 |
| Bredd | 605 mm |
| Djup | 63 mm |
| Höjd | 368 mm |
| Certifiering | TÜV Flicker-free TÜV Low Blue Light (Hardware Solution) VESA AdaptiveSync Display 280Hz VESA DisplayHDR 500 True Black AMD FreeSync Premium Pro G-SYNC Compatible |
Prestanda
| Typ av NVIDIA G-SYNC | Adaptive-Sync; AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible, VESA Adaptive-Sync |
| Spelfunktioner | ASUS GamePlus, ASUS GameVisual, Dynamic Shadow Boost, Dynamic Crosshair, AI Visual |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Anslutningar
| DisplayPort-version | 1,4; 1,4 |
| Antal Displayportar | 1; 1 |
| HDMI-version | 2,1; 2,1 |
| Antal HDMI-portar | 2; 2 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Hörlursutgångar | 1 |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 26,8 W; 26,8 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W; 0,3 W |
| AC-inspänning | 100-240 V; 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F; F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G; G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 25 kWh; 25 kWh |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,5 W |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 50 kWh |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja; Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Lutningsvinkel | -5 - 20°; -5 - 20° |
| Hållare | -45 - 45°; -45 - 45° |
| Pivot vinkel | -90 - 90°; -90 - 90° |
| Justerbar höjd (max) | 110 mm; 11 cm |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 605 mm; 605,0 mm |
| Djup (med stativ) | 188 mm; 188,0 mm |
| Höjd (med stativ) | 500 mm; 500 mm |
| Vikt (med stativ) | 6700 g; 6,7 kg |
| Vikt (utan stativ) | 4,8 kg; 4,8 kg |
| Bredd (utan stativ) | 605,0 mm |
| Djup (utan stativ) | 63,0 mm |
| Höjd (utan stativ) | 368,0 mm |
Design
| Närhetssensor | Neo Proximity Sensor |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 780 mm |
| Låddjup | 186 mm |
| Förpackningens höjd | 470 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 9,1 kg |
Display
| Skärm diagonal | 67,3 cm (26,5 tum); 67,3 cm (26.5 in) |
| Native bildförhållande | 16:9; 16:9 |
| Paneltyp | WOLED; Tandem OLED |
| Skärmtyp | Tandem WOLED; WOLED |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar; 2560 x 1440 pixlar |
| Bildstorlek horisontalt | 590,42 mm x 331,88 mm |
| Skärmytskikt | Glansigt; TrueBlack Glansigt |
| Bildpunktavstånd | 0,229 x 0,229 mm; 0,229 x 0,229 mm |
| Ljusstyrka (max) | 1500 cd/m²; 1500 cd/m² |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500000:1; 1500000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178°; 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178°; 178° |
| Svarstid (medel) | 0,03 ms; 0,03 ms |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger; 1,073 miljarder färger |
| Färgdjup | 10 bit; 10 bit |
| HDR-stöd | HDR10 |
| Standard uppdateringsfrekvens | 280 hz |
| Färgomfång | 99,5%; 99,5% |
| Minskad rörelseoskärpa | Ja |
| Panelstorlek | 26,5 tum |
| Diagonal skärmstorlek | 68,58 cm |
| Ljusstyrka (normal) | 1500 cd/m² |
| Max uppdateringsfrekvens | 280 hz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 41 - 280 hz |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 480 kHz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | HDR10, VESA DisplayHDR True Black 500 |