Brother TD-4550DNWB
etiketprinter - S/H - direkte termisk
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | direkt termal |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 300 x 300 DPI |
| Skrivhastighet | 152 mm/sek |
| Utskriftshastighet | 6 lpm |
| Maximal utskriftskvalitet, höjd | 10,8 cm |
| Spegelvänd utskrift | Ja |
| Typ av text | Bold, Horisontella linjer, Invert, Italic, Vanlig, Shadow, Shadow light, Surround |
| Maximal utskriftslängd | 3 m |
Pappershantering
| Kärndiameter | 1,27 cm |
| Maximal rulldiameter | 12,7 cm |
| Maximal etikettbredd | 11,8 cm |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Bluetooth-profiler | GATT, HCRP, OPP, SPP |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| RS-232 port | 1 |
| Mobil utskriftsteknik | Apple AirPrint |
Prestanda
| Språk för sidbeskrivning | ESC P, Raster_P, ZPL II |
| Internminne | 256 MB |
| Flashminne | 64 MB |
| Antal typsnitt | 6 |
| Typsnittsstorlek | Brougham,Brussels,Helsinki,Letter Gothic,San Diego |
Design
| Produktens färg | Grå, Vit |
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Pekskärm | Nej |
| Färgdisplay | Nej |
Strömtillförsel
| Automatisk avstängning | Ja |
Systemkrav
| Mobila operativsystem som stöds | Android 4.1, Android 4.2, Android 4.2.1, Android 4.2.2, Android 4.3, Android 4.4, Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 12, iOS 8.0, iOS 8.1, iOS 8.2, iOS 8.3, iOS 8.4, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3 |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 40% |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 85% |
| Temperatur vid drift | 10 - 90 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 265 mm |
| Djup | 335 mm |
| Höjd | 254 mm |
| Vikt | 3,07 kg |
Förpackning
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Vikt inkl. förpackning | 4 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, USB |
| Garantisedel | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Startrulle ingår | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Programutvecklingskit (SDK) | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Lastpallens totalhöjd | 14,2 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 178 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 40 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 8 styck |
| Lager per lastpall | 5 styck |
| Produkter per lastpall | 40 styck |
Tekniska detaljer
| Lastpallstyp | 800 x 1200 mm |
Övrigt
| LED-indikatorer | Fel, Energiljus, Status |
| Språkstöd | Förenklad kinesiska, Tjeckiska, Danska, Tyska, Nederländska, Engelska, Spanska, Fin, Franska, Ungerska, Italienska, Japanska, Norska, Polska, Portugisiska, Ryska, Svenska, Turkiska |
| Datum- och tidsutskrift | Ja |
| Antal språk | 18 |
| Ursprungsland | Kina |
| Bibehållande av reservdelar | 5 År |