ASUS TUF Gaming VG27VQM1B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - AMD FreeSync Premium - Rapid VA - 1ms
Full HD 1920x1080 vid 280Hz
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | Fast VA |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Skärmytskikt | Mätt |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1500R |
| Kontrastförhållande (medel) | 4000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 280 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,311 x 0,311 mm |
| Bildstorlek horisontalt | 59,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,6 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 310 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 280 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 69 cm |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Färgomfång | 90% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 23 - -5° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 21 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 23 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 2008142 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 610 mm |
| Djup (med stativ) | 193 mm |
| Höjd (med stativ) | 456 mm |
| Vikt (med stativ) | 4,9 kg |
| Bredd (utan stativ) | 610 mm |
| Djup (utan stativ) | 78 mm |
| Höjd (utan stativ) | 367 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,2 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 680 mm |
| Låddjup | 150 mm |
| Förpackningens höjd | 520 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 6,6 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
Övrigt
| Skuggkontroll | Ja |
| Minskad rörelseoskärpa | Ja |