LC Power LC-M49-DFHD-144-C-Q skärm - Kant-LED - 49" - VA - 6ms
DFHD 3840x1080
Display
| Skärm diagonal | 124,5 cm (49") |
| Upplösning | 3840 x 1080 pixlar |
| HD-typ | UltraWide Full HD |
| Native bildförhållande | 32:9 |
| Skärmtyp | QLED |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 6 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1800R |
| Bildförhållande | 32:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,1038 x 0,3114 mm |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| sRGB-täckning (typisk) | 100% |
| NTSC-täckning (typisk) | 100% |
| Adobe RGB-täckning | 95% |
Prestanda
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 3 |
| HDMI-version | 1.4/2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Ljudutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 75 x 75 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 15° |
| Bild-i-bild | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 44 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 68 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Ingående ström | 2 A |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 713613 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 1199 mm |
| Djup (med stativ) | 240 mm |
| Höjd (med stativ) | 466 mm |
| Bredd (utan stativ) | 1199 mm |
| Djup (utan stativ) | 160 mm |
| Höjd (utan stativ) | 376 mm |
| Vikt (utan stativ) | 11,4 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 1336 mm |
| Låddjup | 222 mm |
| Förpackningens höjd | 528 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 15 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort |
| Snabbstartsguide | Ja |
Övrigt
| Certifikat för överensstämmelse | CE |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |