Cooler Master HAF 700 EVO
tower - SSI EEB
Design
| Material | Nät, Plast, Stål, Härdat glas |
| Formfaktor | Full Tower |
| Modell | PC |
| Produktens färg | Grå |
| Som stöds moderkorts formfaktorer | ATX, EATX, micro ATX, Mini-ITX, SSI CEB, SSI EEB |
| Antal 3,5 "vikar | 12 |
| Antal 2,5 "vikar | 12 |
| Antalet expansionsplatser | 8 |
| Sidoruta | Ja |
| Lämplig för | Spela |
| Belysning | Ja |
| Anti-dammfilter | Ja |
| Maximal CPU-kylarhöjd | 16,6 cm |
| Maximal grafikkortslängd | 49 cm |
| Maximal PSU-längd | 20 cm |
Strömförsörjning
| Strömförsörjning ingår | Nej |
| Strömförsörjning plats | Botten |
| Strömförsörjningsstorlekar som stöds | ATX |
Anslutningar
| Ljudanslutning | Ja |
| Ljudutgång | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | Ja |
Nedkylning
| Frontfläktar installerade | 2x 200 mm |
| Maximal främre fläktar | 3 |
| Frontfläktdiametrar som stöds | 120,140,200 mm |
| Antal sidofläktar som stöds (max) | 4 |
| Sidofläktdiametrar som stöds | 120,140 mm |
| Bakre fläktar installerade | 2x 120 mm |
| Antal bakfläktar som stöds (max) | 2 |
| Bakre fläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Antal toppfläktar som stöds (max) | 6 |
| Toppfläktdiametrar som stöds | 120,140,200 mm |
| Undre fläktar installerade | 1x 120 mm |
| Antal bottenfläktar som stöds (max) | 3 |
| Undre fläktdiametrar som stöds | 120,140 mm |
| Flytande kylförmåga | Ja |
| Storlek som stöds för främre radiator | 360,420 mm |
| Storlek som stöds för sidoradiator | 420,480 mm |
| Storlek som stöds för bakre radiator | 240 mm |
| Storlek som stöds för övre radiator | 360,420 mm |
Lagringsmedia
| Hårddiskstorlek som stöds | 2.5,3.5" |
| Kombolåda HDD/SSD | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 279 mm |
| Djup | 556 mm |
| Höjd | 540 mm |
| Vikt | 24,3 kg |
Förpackning
| LED-styrenhet | Ja |
| Tillbehör som ingår | Universal Graphics Card Holder Kit V2 |
| Förpackningens bredd | 399 mm |
| Låddjup | 780 mm |
| Förpackningens höjd | 725 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 29 kg |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |